Samsung Galaxy S21 5G
Samsung Galaxy S21 5G specifikációk
Általános
| Gyártó | Samsung |
| Modell | Galaxy S21 5G |
| Alternatív név | G991B (Nemzetközi) SM-G991B/DS (Nemzetközi) SM-G991U (Amerikai Egyesült Államok) SM-G991W (Kanada) SM-G9910 (Kína) SM-G991B (Nemzetközi) SM-G991U1 (Nemzetközi) SM-G991N (Nemzetközi) SM-G991Q (Nemzetközi) SCG09 (Nemzetközi) |
| Bejelentés | 2021. Január 14, Csütörtök |
| Piacra kerülés | 2021. Január 29, Péntek |
| Állapot | Kapható |
| Árak | £150.76 €182.95 $144.95 C$254.99 |
Kialakítás
| Magasság | 151.7 mm (5.97 hüvelyk) |
| Szélesség | 71.2 mm (2.80 hüvelyk) |
| Vastagság | 7.9 mm (0.31 hüvelyk) |
| Tömeg | 169 g (5.96 oz) |
| Felhasznált anyagok | Hátlap: Műanyag Keret: Alumínium Előlap: Gorilla Victus üveg |
| Színek | Szürke, Rózsaszín, Lila, Fehér |
| Védettség | Teljesen porálló és vízálló (1,5 m mélységig 30 percig merülhető) |
| Hivatalos minősítés | IP68 |
Kijelző
| Kijelző típusa | Dynamic AMOLED 2X |
| Kijelző mérete | 6.2 hüvelyk |
| Felbontás | 1080 × 2400 pixel |
| Képfrissítési ráta | 120 Hz |
| Képarány | 20:9 |
| Pixelsűrűség | 421 ppi |
| Kijelző/előlap arány | ≈ 87.2% |
| Csúcsfényerő | 1300 cd/m² |
| Kijelzővédelem | Corning Gorilla Glass Victus üveg |
| Érintőkijelző | Igen |
| Keret nélküli kijelző | Igen |
| Kijelző extrák | Kapacitív érintőkijelző HDR10+ Multitouch kijelző |
Hardver
| Chipkészlet | Samsung Exynos 2100 (Nemzetközi) Qualcomm Snapdragon 888 (Amerikai Egyesült Államok) Qualcomm Snapdragon 888 (Kína) |
| CPU-magok | 8 (Nemzetközi) 8 (Amerikai Egyesült Államok) 8 (Kína) |
| Gyártástechnológia | 5 nm (Nemzetközi) 5 nm (Amerikai Egyesült Államok) 5 nm (Kína) |
| Max. órajel | 2.91 GHz (Nemzetközi) 2.84 GHz (Amerikai Egyesült Államok) 2.84 GHz (Kína) |
| Architektúra | 64-bit (Nemzetközi) 64-bit (Amerikai Egyesült Államok) 64-bit (Kína) |
| Mikroarchitektúra | 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Nemzetközi) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Amerikai Egyesült Államok) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Kína) |
| Memóriatípus | LPDDR5 (Nemzetközi) LPDDR5 (Amerikai Egyesült Államok) LPDDR5 (Kína) |
| Grafikus vezérlő | ARM Mali-G78 MP14 (Nemzetközi) Qualcomm Adreno 660 (Amerikai Egyesült Államok) Qualcomm Adreno 660 (Kína) |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Tárhely | 128GB, 256GB |
| Tárhely típusa | UFS 3.1 |
| Változatok | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Bővíthető tárhely | Nem |
Szoftver
| Operációs rendszer | Android 11 (Red Velvet Cake), Legfeljebb 4 főverziós Android-frissítés |
| Felhasználói felület | Samsung One UI 7 |
Hátlapi kamera
| Kameratámogatás | Igen |
| Három kamerás | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Széles látószög ), 1.8 μm, 1/1.76" Szenzorméret Dual-Pixel PDAF Optikai képstabilizálás (OIS) 64 MP, ƒ/2.0, 29 mm ( Teleobjektív ), 0.8 μm, x1.1 Optikai zoom, 1/1.72" Szenzorméret Optikai képstabilizálás (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ultraszéles ), 1.4 μm, 1/2.55" Szenzorméret Szuper stabil videó |
| Beépített vaku | Igen |
| Vaku típusa | LED vaku |
| Extrák | Automatikus HDR Panoráma |
| Videó | Igen |
| Videófelbontás | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Videós extrák | Gyro-EIS, HDR10+, Sztereó hangfelvétel |
Előlapi kamera
| Kameratámogatás | Igen |
| Egy kamerás | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Széles látószög ), 1.22 μm, 1/3.24" Szenzorméret Dual-Pixel PDAF |
| Extrák | Magas dinamikatartomány (HDR) |
| Videó | Igen |
| Videófelbontás | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Akkumulátor
| Típus | Li-Ion |
| Kapacitás | 4000 mAh |
| Vezetékes töltési teljesítmény | 25 W |
| Vezeték nélküli töltés támogatása | Igen |
| Vezeték nélküli töltési teljesítmény | 15 W |
| Extrák | Qi vezeték nélküli töltés Fordított vezeték nélküli töltés |
Hálózat
| SIM-kártyák | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE támogatás | Igen |
| Adatátviteli sebesség | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G sávok | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G sávok | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G sávok | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G sávok | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Adatátvitel
| Wi-Fi támogatás | Igen ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi szabványok | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi extrák | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth támogatás | Igen, v5.0 |
| USB-portok | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB csatlakozók | USB töltés, USB tömegtároló eszköz (UMS) |
| GPS támogatás | Igen |
| GPS extrák | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC támogatás | Igen |
Multimédia
| Hangszóró | Igen |
| Fejhallgató-csatlakozó | Nem |
| Hangformátumok | Magas bitrátájú hang támogatása, Sztereó hangszórók |
| FM-rádió | Igen |
Extrák
| Szenzorok | Gyorsulásmérő Barométer Iránytű Giroszkóp Közelségérzékelő Ultrahangos ujjlenyomat-érzékelő a kijelző alatt |
| Különleges funkciók | Samsung DeX USB Power Delivery 3.0 Vezeték nélküli Samsung DeX támogatás (asztali élmény) |
Megjegyzés: Nem tudjuk garantálni, hogy az oldalon szereplő adatok 100%-ban pontosak.
Samsung Galaxy S21 5G értékelések
Videós értékelések
Samsung Galaxy S21 5G fotók
Gyakran ismételt kérdések
-
Mennyibe kerül a Samsung Galaxy S21 5G?
A Samsung Galaxy S21 5G ára jelenleg €182.95, de idővel változhat.
-
Mikor jelent meg a Samsung Galaxy S21 5G?
A Samsung Galaxy S21 5G hivatalos megjelenési dátuma: 2021. Január 29, Péntek.
-
Kapható a Samsung Galaxy S21 5G boltokban?
Igen, a Samsung Galaxy S21 5G hivatalosan forgalomban van.
-
Mennyi a Samsung Galaxy S21 5G tömege?
A Samsung Galaxy S21 5G tömege körülbelül 169 gramm.
-
Mekkora a Samsung Galaxy S21 5G kijelzője?
A Samsung Galaxy S21 5G kijelzője 6.2 hüvelykes.
-
Támogatja a Samsung Galaxy S21 5G az 5G hálózatokat?
Igen, a Samsung Galaxy S21 5G támogatja az 5G-t a következő sávokon: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Hány kamera van a Samsung Galaxy S21 5G-on?
A Samsung Galaxy S21 5G hátlapján Három kamerás található, elöl pedig Egy kamerás szolgál szelfikhez.