Sony Xperia 1 VIII
Sony Xperia 1 VIII specifikációk
Általános
| Gyártó | Sony |
| Modell | Xperia 1 VIII |
| Alternatív név | XQ-GE54 (Nemzetközi) XQ-GE74 (Nemzetközi) XQGE54 (Nemzetközi) XQGE74 (Nemzetközi) XQ-GE44 (Nemzetközi) XQGE44 (Nemzetközi) |
| Bejelentés | 2026. Május 13, Szerda |
| Piacra kerülés | 2026. Június 19, Péntek |
| Állapot | Hamarosan |
| Árak | €1,499 £1,399 |
Kialakítás
| Magasság | 162 mm (6.38 hüvelyk) |
| Szélesség | 74 mm (2.91 hüvelyk) |
| Vastagság | 8.3 mm (0.33 hüvelyk) |
| Tömeg | 200 g (7.05 oz) |
| Felhasznált anyagok | Hátlap: Gorilla Glass Victus Keret: Alumínium Előlap: Gorilla Victus 2 üveg |
| Színek | Fekete, Arany, Piros, Ezüst |
| Védettség | Por- és vízálló (ellenáll a nagynyomású vízsugaraknak; meríthető akár 1,5 m mélységig 30 percig) |
| Hivatalos minősítés | IP65, IP68 |
Kijelző
| Kijelző típusa | LTPO OLED |
| Kijelző mérete | 6.5 hüvelyk |
| Felbontás | 1080 × 2340 pixel |
| Képfrissítési ráta | 120 Hz |
| Képarány | 19.5:9 |
| Pixelsűrűség | 396 ppi |
| Kijelző/előlap arány | ≈ 86.5% |
| Kijelzővédelem | Corning Gorilla Glass Victus 2 üveg, Mohs szint 5 |
| Érintőkijelző | Igen |
| Kijelző extrák | 1 milliárd szín Kapacitív érintőkijelző HDR BT.2020 Multitouch kijelző |
Hardver
| Chipkészlet | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU-magok | 8 |
| Gyártástechnológia | 3 nm |
| Max. órajel | 4.6 GHz |
| Architektúra | 64-bit |
| Mikroarchitektúra | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Memóriatípus | LPDDR5X |
| Grafikus vezérlő | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Tárhely | 256GB, 512GB, 1TB |
| Tárhely típusa | UFS |
| Változatok | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Bővíthető tárhely | Igen |
| Kártyafoglalat | microSDXC |
Szoftver
| Operációs rendszer | Android 16 (Baklava), Legfeljebb 4 főverziós Android-frissítés |
Hátlapi kamera
| Kameratámogatás | Igen |
| Három kamerás | 48 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Széles látószög ), 1.12 μm, 1/1.35" Szenzorméret Dual-Pixel PDAF Optikai képstabilizálás (OIS) 48 MP, ƒ/2.8, 70 mm ( Periszkópos teleobjektív ), 1.0 μm, x2.9 Optikai zoom, 1/1.56" Szenzorméret Dual-Pixel PDAF (15cm - ∞) Optikai képstabilizálás (OIS) 48 MP, ƒ/2.0, 16 mm ( Ultraszéles ), 1.0 μm, 1/1.56" Szenzorméret PDAF |
| Beépített vaku | Igen |
| Vaku típusa | LED vaku |
| Extrák | Színspektrum-érzékelő Szemkövetés Magas dinamikatartomány (HDR) Panoráma Zeiss optika Zeiss T* lencse bevonat |
| Videó | Igen |
| Videófelbontás | 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Videós extrák | 5-Axis Gyro-EIS, Optikai képstabilizálás (OIS) |
Előlapi kamera
| Kameratámogatás | Igen |
| Egy kamerás | 12 MP, ƒ/2.0, 24 mm ( Széles látószög ), 1.22 μm, 1/2.9" Szenzorméret |
| Extrák | Magas dinamikatartomány (HDR) |
| Videó | Igen |
| Videófelbontás | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videós extrák | 5-Axis Gyro-EIS |
Akkumulátor
| Kapacitás | 5000 mAh |
| Vezetékes töltési teljesítmény | 30 W |
| Vezeték nélküli töltés támogatása | Igen |
| Vezeték nélküli töltési teljesítmény | 15 W |
| Extrák | Bypass töltés Fordított vezeték nélküli töltés Vezetékes töltés 0–50% 30 perc alatt (a megadottak szerint) |
Hálózat
| SIM-kártyák | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE támogatás | Igen |
| Adatátviteli sebesség | 5G, LTE, HSPA |
| 2G sávok | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G sávok | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G sávok | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| 5G sávok | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Adatátvitel
| Wi-Fi támogatás | Igen ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi szabványok | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi extrák | DLNA, Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth támogatás | Igen, v6.0 |
| USB-portok | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB csatlakozók | USB töltés, USB tömegtároló eszköz (UMS) |
| GPS támogatás | Igen |
| GPS extrák | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC támogatás | Igen |
Multimédia
| Hangszóró | Igen |
| Fejhallgató-csatlakozó | Igen |
| Hangformátumok | Nagy felbontású hang, Hi-Res vezeték nélküli hang, Snapdragon Sound technológia, Sztereó hangszórók |
| FM-rádió | Nem |
Extrák
| Szenzorok | Gyorsulásmérő Barométer Iránytű Giroszkóp Közelségérzékelő Oldalsó ujjlenyomat-érzékelő |
| Különleges funkciók | Dinamikus rezgésrendszer natív támogatás a Sony Alpha fényképezőgépekhez Programozható tápegység (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Megjegyzés: Nem tudjuk garantálni, hogy az oldalon szereplő adatok 100%-ban pontosak.
Sony Xperia 1 VIII fotók
Gyakran ismételt kérdések
-
Mennyibe kerül a Sony Xperia 1 VIII?
A Sony Xperia 1 VIII ára jelenleg €1,499, de idővel változhat.
-
Mikor várható a Sony Xperia 1 VIII megjelenése?
A Sony Xperia 1 VIII várható megjelenése: 2026. Június 19, Péntek.
-
Kapható a Sony Xperia 1 VIII boltokban?
Nem, a Sony Xperia 1 VIII még nem került piacra.
-
Mennyi a Sony Xperia 1 VIII tömege?
A Sony Xperia 1 VIII tömege körülbelül 200 gramm.
-
Mekkora a Sony Xperia 1 VIII kijelzője?
A Sony Xperia 1 VIII kijelzője 6.5 hüvelykes.
-
Támogatja a Sony Xperia 1 VIII az 5G hálózatokat?
Igen, a Sony Xperia 1 VIII támogatja az 5G-t a következő sávokon: n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n75, n77, n78, n79.
-
Hány kamera van a Sony Xperia 1 VIII-on?
A Sony Xperia 1 VIII hátlapján Három kamerás található, elöl pedig Egy kamerás szolgál szelfikhez.